Općina Sveti Ilija16.07.2015

Završena projektna dokumentacija za uređenje tavanskog prostora društvenog doma u Beletincu

Društveni dom u Beletincu je već dulji niz godina centar kulturnih i zabavnih zbivanja u naselju. Također, društveni dom je i svojevrsno sjedište Kulturno – umjetničkog društva “Beletinec” koji kroz različite smotre oživljava stare običaje te promiče tradiciju našeg kraja i čuva je od zaborava. Budući da se radi o objektu koji je sagrađen prije 65 godina potrebna su određena ulaganja u uređenje interijera kako bi se zadovoljili različiti ukusi korisnika i spriječilo propadanje objekta. Na inicijativu mjesnog odbora izradila se projektna dokumentacija za uređenje tavanskih prostora društvenog doma i energetsku obnovu cijelog objekta. Dobivena je građevinska dozvola i trenutno načelnik općine intezivno radi na zatvaranju financijske konstrukcije da bi se mogao raspisat javni natječaj i krenut u realizaciju projekta čija je procijenjena vrijednost cca 1.800.000,00 kn. Tavanski prostor će nakon uređenja biti pogodan za organizaciju različitih radionica, predavanja, obiteljskih i javnih okupljanja.