Općina Sveti Ilija23.04.2021

Proglašena prirodna nepogoda od mraza na području Općine Sveti Ilija

Dana 21. travnja 2021. godine župan Varaždinske županije donio je Odluku o proglašenju prirodne nepogode od mraza za gradove: Lepoglava, Varaždinske Toplice, Ludbreg i Novi Marof te općina: Bednja, Beretinec, Breznica, Breznički Hum, Donja Voća, Martijanec, Gornji Kneginec, Mali Bukovec, Maruševec, Sveti Đurđ, Sveti Ilija, Vidovec, Vinica i Visoko.

Sukladno članku 25. Zakona o ublažavanju i uklanjanju u posljedica prirodnih nepogoda ( NN 16/19), oštećenik nakon nastanka prirodne nepogode prijavljuje štetu na imovini nadležnom  općinskom povjerenstvu u pisanom obliku, na propisanom obrascu, u roku od 8 dana od dana proglašenja Odluke.

Prema spomenutom Zakonu općinsko povjerenstvo u roku od 15 dana od dana proglašenja Odluke upisuje prvu procjenu šteta.

O produljenju roka odlučuje općinsko povjerenstvo, dok županijsko povjerenstvo odlučuje na temelju zahtjeva općinskog povjerenstva.

Konačna procjena štete predstavlja procijenjenu vrijednost nastale štete uzrokovane prirodnom nepogodom na imovini oštećenika izražene u novčanoj vrijednosti na temelju prijave i procjene štete.

Sukladno članku 28. Zakona konačnu procjenu štete utvrđuje općinsko povjerenstvo na temelju izvršenog uvida u nastalu štetu na temelju prijave oštećenika, a tijekom procjene i utvrđivanja konačne procjene štete od prirodnih nepogoda.

Prilikom konačne procjene štete županijsko povjerenstvo prihvaćaju isključivo procjene koje je obavilo općinsko povjerenstvo.

Odluka-mraz 2021