OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija19.05.2021

Postupanje u slučaju smrti hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata

U trenutku smrti člana obitelji njegovi najbliži, rodbina i prijatelji teško se nose sa činjenicom da su izgubili dragu osobu, neovisno o tome da li je to bilo očekivano ili iznenada. U tim trenucima bavljenje administracijom vezanom uz pogreb je dodatni pritisak, pogotovo ako obitelj ne zna kome se obratiti i koji je postupak, odnosno koja su prava vezana uz pogreb hrvatskog branitelja.

Iz tog razloga dostavljamo letak sa osnovnim informacijama vezanim uz postupak u slučaju smrti i prava obitelji vezana uz pogrebne počasti i troškove pogreba hrvatskog branitelja te kontaktima Područnih odjela Ministarstva hrvatskih branitelja u RH, odnosno županijskih ureda kojima se podnose zahtjevi za pogrebne počasti i troškove pogreba.

Brošura – postupanje u slučaju smrti HB

 

Skip to content