Općina Sveti Ilija14.07.2015

Počeli radovi na izgradnji nogostupa u Tomaševcu Biškupečkom

Općina Sveti Ilija već dugi niz godina pridaje veliku pozornost sigurnosti pješaka, posebice djece, na prometnicama diljem Općine.  Ovih dana je načelnik Općine Sv. Ilija Marin Bosilj s ravnateljem ŽUC-a g. Tomislavom Osonjačkim potpisao sporazum za izgradnju kilometar dugog nogostupa na prometnom pravcu Tomaševec-Doljan. Vrijednost predviđenih građevinskih radova iznosi 1.013.153,78 kuna. Radovi na izgradnji nogostupa u naselju Tomaševec Biškupečki započeli su početkom srpnja, a njihov završetak je predviđen do kraja 2015. Ovim projekt neće se samo povećati sigurnost pješaka i samih stanovnika već će se riješiti i problem odvodnje oborinskih voda što će zasigurno doprinijeti još većoj ljepoti samog naselja.