OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °

Dobrodošli na internet stranice Općine Sveti Ilija

Pratite novosti, projekte i natječaje koje provodi Općina Sveti Ilija. Informirajte se o poticajima i projektima koje smo pripremili za vas, uključite se u javne rasprave i šaljite nam vaše prijedloge kako bi zajedničkim snagama doprinijeli napretku naše općine.

PROČITAJ VIŠE
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija09.11.2020

Općina Sveti Ilija pristupila usluzi e-Novorođenče

Općina Sveti Ilija pristupila je usluzi e-Novorođenče koja će roditeljima s područja Općine omogućiti predaju zahtjeva za novčanu potporu kroz sustav e-Građani. Ova dodatna usluga sustava e-Građani uvelike će olakšati roditeljima jer više neće morati sakupljati potrebnu dokumentaciju i osobno je predavati u Jedinstveni upravni odjel Općine Sveti Ilija, nego će moći sve učiniti na jednom mjestu prilikom prijave djeteta. Kroz uslugu e-Novorođenče rođenje djeteta bit će moguće prijaviti putem interneta iz udobnosti vlastitog doma, uz elektroničku osobnu iskaznicu i čitač pametnih kartica, a putem osobnog korisničkog pretinca se dostavljaju sljedeći zapisi i dokumenti: elektronički zapis iz matice rođenih i evidencije državljanstva, uvjerenje o prebivalištu, potvrda o prijavi na HZZO te porezne olakšice. Roditelji automatski mogu zatražiti i jednokratnu novčanu naknadu od HZZO-a, kao i novčanu potporu Općine Sveti Ilija.

Upute o prijavi na u sustav  e-Novorođenče mogu se naći na sljedećem linku: https://uprava.gov.hr/e-novorodjence/14881

 

Novčane potpore za novorođenu djecu u Općini Sveti Ilija:

  • 1. dijete – 1.000,00 kuna
  • 2. dijete – 2.000,00 kuna
  • 3. dijete – 10.000,00 kuna
  • 4. dijete – 15.000,00 kuna
  • 5. dijete i više – 3.000,00 kuna
Skip to content