OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija02.05.2022

Lokalne zajednice za Mjesec kastracije pasa i macaka u svibnju

Molimo Vas da se pridružite obilježavanju mjeseca kastracije koji se održava u svibnju.

Potaknite veterinare s kojima surađujete, odnosno sve na području vaše lokalne zajednice da se pridruže popustim ili na neki drugi način kako bi privukli skrbnike pasa i mačaka da dogovore termin za kastraciju.

Dovođenjem ženskog ili muškog psa i mačke na kastraciju sprječava se neželjeno potomstvo i osigurava njihovo zdravlje. Zakonom o zaštiti životinja kontrola razmnožavanja kućnih ljubimaca je obvezna, a kastracija je učinkovita metoda koju veterinari rade pažljivo te su skrbnici nakon ovog rutinskog zahvata mirni čitav život svog kućnog ljubimca.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Zakonska obveza kontrole razmnožavanja kućnih ljubimaca

Kastracijom do smanjenja napuštanja pasa i mačaka

 

Video o razgovoru o kastraciji s veterinarkom Svjetlanom Prodanović:

https://www.youtube.com/watch?v=0FNOyJYBUoM

 

Skip to content