Općina Sveti Ilija09.11.2018

E-savjetovanje sa zainteresiranom javnošću – Prijedlog Proračuna Općine Sveti Ilija za 2019. godinu

Temeljem članka 7. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o pravu na pristup informacijama („Narodne novine“ br. 85/15)  tijela državne uprave, druga državna tijela, jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave i pravne osobe s javnim ovlastima dužne su provoditi savjetovanje s javnošću pri donošenju zakona i podzakonskih propisa, a pri donošenju općih akata odnosno drugih strateških ili planskih dokumenta kad se njima utječe na interese građana i pravnih osoba.

Proračun jedinice lokalne samouprave jest akt kojim se procjenjuju prihodi i primici te utvrđuju rashodi i izdaci jedinice lokalne samouprave za jednu godinu u skladu sa zakonom i odlukom donesenom na temelju zakona, a donosi ga njezino predstavničko tijelo: Općinsko vijeće Općine Sveti Ilija do kraja tekuće godine za iduću proračunsku godinu.

U nastavku Vam donosimo prijedlog Proračuna Općine Sveti Ilija za 2019. godinu.

Sudjelovati u ovom savjetovanju možete svojim primjedbama i prijedlozima koje podnosite putem službene stranice Općine Sveti Ilija ili na priloženom obrascu za sudjelovanje u e-savjetovanju.

Savjetovanje ostaje otvorenim do 09. prosinca 2018. godine.

Obrazac-za-sudjelovanje-u-savjetovanju

Prijedlozi akata:

Proračun -naslovna strana 2019.g.

Ispis Proračuna 01.01.2019. -31.12.2019.

Proračun za 2019.g. prema Funkcijskoj klasifikaciji

Godišni program održavanja kom. infrastukture za 2019

Plan razvojnih programa za 2019.-2021.

Program gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture 2019.

Program javnih potreba u društvenim djelatnostima 2019

Program utroška sredstava naknada za zadržavanje nezakonito izgr. zgrade 2019