Općina Sveti Ilija28.07.2015

Završena projektna dokumentacija za izgradnju društvenog doma u naselju Doljan

Naselje Doljan uskoro bi trebalo dobiti adekvatan prostor za organizaciju različitih društvenih zbivanja. Naime, završena je projektna dokumentacija za izgradnju društvenog doma (površine 94,89 m2  + 59,14 m2 terase) na prostoru dječjeg igrališta. Radi se zapravo o zatvaranju dijela nadstrešnice koje je sagrađena prije nekoliko godina, a 2014. godine ista je sanirana (statika) i legalizirana. U postupku je ishođenje građevinske dozvole, po čijem dobivanju će biti potrebno zatvoriti financijsku konstrukciju za gradnju i opremanje Društvenog doma čija je predviđena cijena gradnje 350.000,00 kn. Trenutno su društvena zbivanja u naselju ograničena samo na manifestacije koje se mogu održavati na otvorenom i pod nadstrešnicom. Realizacijom navedenog projekta ostvarit će se san mnogih mještana Doljana o vlastitim zatvorenim prostorima.