OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °

Obavijest studentima s područja Općine Sveti Ilija

U cilju poticanja studentske izvrsnosti, Općina Sveti Ilija poziva sve studente s područja Općine koji se školuju na visokim...

Obavijest učenicima srednjih škola koji su ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima u školskoj godini 2018./2019.

Kako bi nagradila trud, zalaganje i izvrsnost učenika srednjih škola koji su postigli zapažene rezultate na županijskim i državnim...

Edukacijom i informiranjem do održivog gospodarenja otpadom

  Područje obuhvata su tri jedinice lokalne samouprave u Varaždinskoj županiji: Općina Sveti Ilija, Gornji Kneginec i Jalžabet. Na...

Dobrodošli na internet stranice Općine Sveti Ilija

Pratite novosti, projekte i natječaje koje provodi Općina Sveti Ilija. Informirajte se o poticajima i projektima koje smo pripremili za vas, uključite se u javne rasprave i šaljite nam vaše prijedloge kako bi zajedničkim snagama doprinijeli napretku naše općine.

PROČITAJ VIŠE
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija20.01.2016

Raspored odvoza otpada

RAZVRSTAVANJE OTPADA NA “KUĆNOM PRAGU”

S obzirom na zakonsku obvezu razvrstavanja otpada na “kućnom pragu”, Općina Sveti Ilija je u suradnji sa trgovačkim društvom Čistoća d.o.o. omogućila kućanstvima na svom području ostvarenje spomenute zakonske obveze. Uz postojeću posudu za odvojeno odlaganje otpadnog papira svakom kućanstvu su podijeljene namjenske plastične vreće za odvojeno odlaganje:

otpadne plastike (žuta vreća),

otpadnog stakla (zelena vreća),

otpadnog tekstila, odjeće i obuće (smeđa vreća).

Budući da smo svjesni da je primarna selekcija otpada svojevrsna novost za naše mještane koristimo priliku kako bi još jednom na slikovit način pojasnili kako razvrstavati  iskoristive vrste otpada i odložiti ih u za to namijenjene posude, odnosno vreće. Ujedno Vam želimo skrenuti pozornost na važnost recikliranja otpada.  Moramo shvatiti da je upravo recikliranje svojevrsni spas za nas ljude i našu planetu.

 

 

Naputak_Kucanstva (1)_Page_1

Naputak_Kucanstva (1)_Page_2

12301688_10206727625768025_9167152591676097176_n

 

RASPORED ODVOZA OTPADA ZA 2016. GODINU – BELETINEC I KRUŠLJEVEC

odvoz otpada- Beletinec, Krušljevec

RASPORED ODVOZA OTPADA ZA 2016. GODINU – DOLJAN, KRIŽANEC, SEKETIN, SVETI ILIJA, TOMAŠEVEC BIŠKUPEČKI I ŽIGROVEC

ostala naselja