OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °

Odluke stožera civilne zaštite Republike Hrvatske

Poštovani, u nastavku Vam donosimo Odluke stožera civilne zaštite Republike Hrvatske. Ovim putem apeliramo na sve Vas da se...

Provedena akcija čišćenja divljih odlagališta otpada – Zelena čistka 02.10.2020. godine

U akciji su sudjelovali: OŠ “Beletinec”, Rekreativno sportska udruga Seketin, službenici Općine Sveti Ilija. U sklopu akcije...

Tjedan odmora vrijedan

Poštovani žitelji Općine Sveti Ilija, proteklih nekoliko godina Općina je jednom godišnje organizirala besplatni izlet. U sklopu tog...

Dobrodošli na internet stranice Općine Sveti Ilija

Pratite novosti, projekte i natječaje koje provodi Općina Sveti Ilija. Informirajte se o poticajima i projektima koje smo pripremili za vas, uključite se u javne rasprave i šaljite nam vaše prijedloge kako bi zajedničkim snagama doprinijeli napretku naše općine.

PROČITAJ VIŠE
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija12.11.2018

PRIMJER DOBRE SURADNJE IZMEĐU JLS-a: Općina Sveti Ilija i Općina Gornji Kneginec potpisale sporazum o promjeni granice Općine

Načelnik Općine Sveti Ilija Marin Bosilj i načelnik Općine Gornji Kneginec Goran Kaniški potpisali su sredinom listopada Sporazum o promjeni granice Općine Sveti Ilija i Općine Gornji Kneginec, sukladno Odlukama o promjeni granice njihovih predstavničkih tijela, donesenih zbog potrebe usklađenja postojeće granice Općine sa stvarnim stanjem utvrđenim prilikom nove katastarske izmjere na području Općine Sveti Ilija. Potpisani Sporazum rezultat je dobre suradnje s Državnom geodetskom upravom i spremnošću čelnika dviju susjednih JLS – a da dogovorom i suradnjom donose konkretna rješenja dugogodišnjih problema pritom stavljajući interese svojih žitelja na prvo mjesto. Potpisani sporazum samo je jedan od primjera dobre suradnje između dviju susjednih Općina. Naime, Općina Sveti Ilija i Općina Gornji Kneginec (zajedno s Općinom Jalžabet) sudjeluju i u aktivnoj provedbi mjera gospodarenja otpadom kroz zajedničko korištenje reciklažnog dvorišta u Gornjem Knegincu i provođenje projekta „Edukacijom i informiranjem do održivog gospodarenja otpadom“ u okviru Programa izobrazno – informativnih aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom. Vjerujemo da će se dobra suradnja  između ovih dviju susjednih Općina pretvoriti u dugoročnu sinergiju kojom će se uvelike unaprijediti kvaliteta života njihovih žitelja. 

— 

Skip to content