Općina Sveti Ilija04.01.2021

Poštovani žitelji Općine Sveti Ilija,
tijekom jučerašnjeg dana isporučene su sakupljene namirnice, higijenske potrepštine, odjeća i zaštitna oprema u sabirni centar u naselju Marinbrod koji se nalazi u sastavu grada Gline. S obzirom na to da se nalazimo u neprestanom kontaktu s odgovornim osobama u područjima pogođenima potresom Općina Sveti Ilija izvršila je nabavu potrebnih deka, kuhala za vodu, najlona, dasaka i letvi (8 m3). Isporuci navedenih potrepština nazočili su općinski načelnik Marin Bosilj i predsjednik općinskog vijeća Zdravko Ostroški. Ovim putem zahvaljujemo gospodinu Mariju Plantaku na prijevozu robe, trgovini „Gašo“ na donaciji 4 m3 dasaka i letvi te prijevozu kompletne donirane drvene građe. Nadalje, zahvaljujemo gospođi Karmenki Cepanec i gospodinu Goranu Kanižiću koji su velikodušno ustupili svoja kombi vozila za prijevoz sakupljenih potrepština iz naselja Doljan i Seketin do mjesta utovara u Svetom Iliji. Zahvale upućujemo i svim udrugama te dobrovoljnim vatrogasnim društvima s područja Općine koji su pomagali kod utovara robe te svim žiteljima Općine koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj akciji. Ovim putem želimo istaknuti da ćemo u narednom periodu pomno pratiti situaciju u pogođenim područjima te sukladno potrebama odlučiti na koji ćemo način dalje pomagati. O svemu ćete biti pravovremeno obaviješteni.
“Jedan ne može učiti mnogo, ali zajedno možemo sve!”💪