Općina Sveti Ilija03.05.2016

Elementarna nepogoda na području Općine Sveti Ilija

Niske temperature i mraz koji su proteklog tjedna pogodili područje Općine Sveti Ilija uzrokovali su velike štete na vinogradima, voćnjacima i povrtnim kulturama. Općinski načelnik zatražio je od Povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda da obiđu područje Općine kako bi se dobio uvid u nastalu štetu. Na području Općine Sveti Ilija najveća šteta zabilježena je na vinogradima i voćnjacima te na povrtnim kulturama (krumpir). Sukladno navedenom, općinski načelnik Marin Bosilj zatražio je od župana Varaždinske županije proglašenje elementarne nepogodne za područje Općine Sveti Ilija.  Mještani Općine Sveti Ilija koji su zbog elementarne nepogode pretrpjeli štetu na svojim nasadima mogu istu prijaviti putem obrasca koji se nalazi u prilogu. Uz popunjeni obrazac prijavitelji su dužni u Jedinstveni upravni odjel dostaviti i posjedovni list te izvadak iz upisnika poljoprivrednih gospodarstava.  Šteta uzrokovana elementarnom nepogodom može se prijaviti zaključno sa 09. svibnja 2016. godine.

obrazac_elementarna_nepogoda