OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °

Obavijest studentima s područja Općine Sveti Ilija

U cilju poticanja studentske izvrsnosti, Općina Sveti Ilija poziva sve studente s područja Općine koji se školuju na visokim...

Obavijest učenicima srednjih škola koji su ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima u školskoj godini 2018./2019.

Kako bi nagradila trud, zalaganje i izvrsnost učenika srednjih škola koji su postigli zapažene rezultate na županijskim i državnim...

Edukacijom i informiranjem do održivog gospodarenja otpadom

  Područje obuhvata su tri jedinice lokalne samouprave u Varaždinskoj županiji: Općina Sveti Ilija, Gornji Kneginec i Jalžabet. Na...

Dobrodošli na internet stranice Općine Sveti Ilija

Pratite novosti, projekte i natječaje koje provodi Općina Sveti Ilija. Informirajte se o poticajima i projektima koje smo pripremili za vas, uključite se u javne rasprave i šaljite nam vaše prijedloge kako bi zajedničkim snagama doprinijeli napretku naše općine.

PROČITAJ VIŠE
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija03.05.2018

ZAPOČELO JAVNO IZLAGANJE PODATAKA DOBIVENIH KATASTARSKOM IZMJEROM!

Projekt katastarske izmjere jedan je od strateških projekata koji se provodi na području Općine Sveti Ilija i u njega je uloženo mnogo znanja, truda, novaca, vremena i energije. Nakon dvije godine čekanja i niza problema, u suradnji s Ministarstvom pravosuđa i Državnom geodetskom upravom početkom svibnja započelo je javno izlaganje podataka dobivenih katastarskom izmjerom za k.o. Sveti Ilija. Podaci prikupljeni katastarskom izmjerom izložiti će se na javni uvid kako bi se vlasnicima, posjednicima i drugim osobama omogućilo da zaštite svoje prava, interese te da se upišu kao vlasnici u obnovljene zemljišne knjige. Vjerujemo da će tijekom 2018. godine započeti  javno izlaganje podataka dobivenih katastarskom izmjerom i za k.o. Beletinec. Ovim putem pozivamo sve građane da se svakako odazovu pozivu u navedeni dan i vrijeme, ponesu sa sobom svu potrebnu dokumentaciju te izvrše provjeru katastarskih i gruntovnih podataka kako bi podaci u novim zemljišnim knjigama i katastru nekretnina odgovarali stvarnom stanju. Izlaganje katastarskih podataka na javni uvid dug je i složen posao, koji naposljetku rezultira usklađenošću katastra nekretnina i zemljišnih knjiga što će se svakako pozitivno odraziti na gospodarski razvitak cjelokupne lokalne zajednice.