OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °

Obavijest studentima s područja Općine Sveti Ilija

U cilju poticanja studentske izvrsnosti, Općina Sveti Ilija poziva sve studente s područja Općine koji se školuju na visokim...

Obavijest učenicima srednjih škola koji su ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima u školskoj godini 2018./2019.

Kako bi nagradila trud, zalaganje i izvrsnost učenika srednjih škola koji su postigli zapažene rezultate na županijskim i državnim...

Edukacijom i informiranjem do održivog gospodarenja otpadom

  Područje obuhvata su tri jedinice lokalne samouprave u Varaždinskoj županiji: Općina Sveti Ilija, Gornji Kneginec i Jalžabet. Na...

Dobrodošli na internet stranice Općine Sveti Ilija

Pratite novosti, projekte i natječaje koje provodi Općina Sveti Ilija. Informirajte se o poticajima i projektima koje smo pripremili za vas, uključite se u javne rasprave i šaljite nam vaše prijedloge kako bi zajedničkim snagama doprinijeli napretku naše općine.

PROČITAJ VIŠE
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija13.08.2018

Odobrena bespovratna sredstva za projekt „Edukacijom i informiranjem do održivog gospodarenja otpadom“

Sažetak projekta:

Cilj projekta je informirati 100% stanovnika Općine Sveti Ilija, Gornji Kneginec i Jalžabet o načinima postupanja otpadom koji dovode do smanjenja količine otpada odloženog na odlagališta kroz 5 obveznih i 8 preporučenih izobrazno – informativnih aktivnosti. Uz izobrazno – informativne aktivnosti projekt uključuje aktivnosti promidžbe i vidljivosti te upravljanja projektom. Stečeno znanje građani će primijeniti pri promjeni svojih svakodnevnih životnih navika i usvojiti važnost odgovornog postupanja s otpadom u smislu održivog razvoja svojih lokalnih sredina.

Opis projekta:

Projekt obuhvaća tri JLS: Općina Sveti Ilija, Gornji Kneginec i Jalžabet. Na području obuhvata prema posljednjem popisu stanovništva iz 2011. godine nastanjeno je 12.475 stanovnika u 3.777 kućanstva. Ciljne skupine definirane ovim projektom su:

  • svi građani,
  • žene,
  • turisti,
  • milenijska generacija,
  • odgojno obrazovne institucije,
  • djeca (predškolska djeca od 3 do 7 godina i školska djeca od 7 do 14 godina).
  • mladi

Ukupna vrijednost projekta:

461.936,52 kuna

Iznos koji sufinancira EU (84,99%)

392.646,04 kuna

Razdoblje provedbe projekta:

  1. travnja 2018. – 30. travnja 2019.

https://europa.eu/european-union/index_hr

https://strukturnifondovi.hr/