OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °

Obavijest učenicima srednjih škola koji su ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima u školskoj godini 2016./2017.

Kako bi nagradila trud, zalaganje i izvrsnost učenika srednjih škola koji su postigli zapažene rezultate na županijskim i državnim...

Obavijest studentima s područja Općine Sveti Ilija

U cilju poticanja studentske izvrsnosti, Općina Sveti Ilija poziva sve studente s područja Općine koji se školuju na visokim...

Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu javnih priznanja Općine Sveti Ilija u 2017. godini

Općinski načelnik Općine Sveti Ilija raspisao je dana 31. svibnja 2017. godine Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu javnih...

Dobrodošli na internet stranice Općine Sveti Ilija

Pratite novosti, projekte i natječaje koje provodi Općina Sveti Ilija. Informirajte se o poticajima i projektima koje smo pripremili za vas, uključite se u javne rasprave i šaljite nam vaše prijedloge kako bi zajedničkim snagama doprinijeli napretku naše općine.

PROČITAJ VIŠE
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija29.03.2017

Im memoriam: Nada Puttar Gold (1923. – 2017.)

Nada Puttar Gold, istaknuta hrvatska i svjetska mezzosopranistica i naša sumještanka, napustila nas je 28. ožujka 2017. godine u 94. godini života. Zbog neiscrpne životne energije, talenta, svakodnevnog discipliniranog rada i ljubavi prema glazbenoj umjetnosti svrstana je među najistaknutije hrvatske i svjetske operne dive 20. stoljeća. Usprkos svjetskoj slavi gospođa Puttar Gold uvijek je s ponosom isticala svoju ljubav prema rodnom kraju, posebice prema naselju Seketin koje je bilo njezino utočište i mjesto koje je smatrala domom. Njezina jednostavnost, vedar duh i ljubav prema ljudima ostati će trajno urezani u memoriju uspomena nas i naših sumještana koji su je poznavali. Draga naša Nado, sjećanje na tebe zauvijek će ostati tu među nama. Naime,  ovo nije zbogom jer urečeni rastanak i bez našeg htijenja obećava i sastanak, zar ne?

Općina Sveti Ilija i MO Seketin

http://www.jutarnji.hr/kultura/glazba/umrla-nada-puttar-gold-otisla-je-jedna-od-nasih-najvecih-vokalnih-umjetnica-najvelicanstveniji-hrvatski-mezzosopran-20-stoljeca/5829047/