OPĆINA SVETI ILIJA

Vrijeme danas: °

Produženi boravak za učenike nižih razreda osnovnih škola s područja Općine Sveti Ilija!

Od iduće školske godine kreće produženi boravak za učenike nižih razreda osnovnih škola s područja Općine Sveti Ilija. Za tu svrhu...

Dobrodošli na internet stranice Općine Sveti Ilija

Pratite novosti, projekte i natječaje koje provodi Općina Sveti Ilija. Informirajte se o poticajima i projektima koje smo pripremili za vas, uključite se u javne rasprave i šaljite nam vaše prijedloge kako bi zajedničkim snagama doprinijeli napretku naše općine.

PROČITAJ VIŠE
NATRAG NA VIJESTI
Općina Sveti Ilija29.03.2017

Im memoriam: Nada Puttar Gold (1923. – 2017.)

Nada Puttar Gold, istaknuta hrvatska i svjetska mezzosopranistica i naša sumještanka, napustila nas je 28. ožujka 2017. godine u 94. godini života. Zbog neiscrpne životne energije, talenta, svakodnevnog discipliniranog rada i ljubavi prema glazbenoj umjetnosti svrstana je među najistaknutije hrvatske i svjetske operne dive 20. stoljeća. Usprkos svjetskoj slavi gospođa Puttar Gold uvijek je s ponosom isticala svoju ljubav prema rodnom kraju, posebice prema naselju Seketin koje je bilo njezino utočište i mjesto koje je smatrala domom. Njezina jednostavnost, vedar duh i ljubav prema ljudima ostati će trajno urezani u memoriju uspomena nas i naših sumještana koji su je poznavali. Draga naša Nado, sjećanje na tebe zauvijek će ostati tu među nama. Naime,  ovo nije zbogom jer urečeni rastanak i bez našeg htijenja obećava i sastanak, zar ne?

Općina Sveti Ilija i MO Seketin

http://www.jutarnji.hr/kultura/glazba/umrla-nada-puttar-gold-otisla-je-jedna-od-nasih-najvecih-vokalnih-umjetnica-najvelicanstveniji-hrvatski-mezzosopran-20-stoljeca/5829047/