Općina Sveti Ilija29.03.2017

Im memoriam: Nada Puttar Gold (1923. – 2017.)

Nada Puttar Gold, istaknuta hrvatska i svjetska mezzosopranistica i naša sumještanka, napustila nas je 28. ožujka 2017. godine u 94. godini života. Zbog neiscrpne životne energije, talenta, svakodnevnog discipliniranog rada i ljubavi prema glazbenoj umjetnosti svrstana je među najistaknutije hrvatske i svjetske operne dive 20. stoljeća. Usprkos svjetskoj slavi gospođa Puttar Gold uvijek je s ponosom isticala svoju ljubav prema rodnom kraju, posebice prema naselju Seketin koje je bilo njezino utočište i mjesto koje je smatrala domom. Njezina jednostavnost, vedar duh i ljubav prema ljudima ostati će trajno urezani u memoriju uspomena nas i naših sumještana koji su je poznavali. Draga naša Nado, sjećanje na tebe zauvijek će ostati tu među nama. Naime,  ovo nije zbogom jer urečeni rastanak i bez našeg htijenja obećava i sastanak, zar ne?

Općina Sveti Ilija i MO Seketin